Jeśli dopiero rozważasz, w jakim miejscu założyć firmę, Poznań może być strzałem w dziesiątkę. Przekonało się o tym wielu studentów, którzy zawitali do tego miasta, by się uczyć, a z czasem postanowili zostać na stałe i założyć swoje działalności. Co sprawia, że Poznań jest dobrym miejscem na prowadzenie firmy?

Jesteś w centrum wydarzeń

W Poznaniu dużo się dzieje. Wydarzenia kulturalne, eventy wszelkiej maści i z różnych dziedzin — tutaj po prostu nie można się nudzić. Mieszkańcy, a czasem także przyjezdni z innych miast, doceniają to i chętnie bywają tam, gdzie dzieje się coś ciekawego. Warto pomyśleć, jaką korzyść z eventów może mieć Twoja firma.

Druga strona medalu to fakt, że będąc w centrum wydarzeń, możesz na bieżąco obserwować zmieniające się trendy i reagować, dostosowując swoją ofertę do potrzeb rynku. Możesz także próbować wyprzedzić konkurencję, jeśli szybciej niż inni dostrzeżesz niszę i zapotrzebowanie na dany produkt lub usługę. Raczej trudno to zrobić, dowiadując się o nowościach z drugiej ręki.

Duża różnorodność oznacza wielu klientów

Duże miasta to skupiska różnych ludzi o zróżnicowanych potrzebach. Warto pomyśleć, jak możesz wykorzystać to w swojej branży. Obsługujesz klientów biznesowych? W Poznaniu znajdziesz pod dostatkiem firm i korporacji (polskich i zagranicznych), którym możesz świadczyć profesjonalne usługi. A jeśli szukasz klienta detalicznego, w dużym mieście łatwiej do niego trafić i skłonić go do zakupów lub skorzystania z Twoich usług.

Wykwalifikowany szef i pracownicy

W Poznaniu można kształcić się bez końca i ciągle podnosić kwalifikacje — to świetna wiadomość dla wszystkich przedsiębiorców. Bogata oferta studiów, szkół, kursów i szkoleń jest możliwością poszerzania kompetencji i stawania się coraz lepszym w swojej branży. To także szansa na znalezienie wykwalifikowanych pracowników z najwyższej półki, w dowolnej branży. Wielu studentów i absolwentów chętnie wykorzysta świeżo nabytą wiedzę, by zatrudnić się w Twojej firmie. Warto skorzystać z ich umiejętności i ambicji.

Szeroka oferta biur na wynajem

To duży atut dla osób, które nie zamierzają ponosić wysokich kosztów swojej działalności lub nie chcą uzależniać firmy od jednego miejsca. Możliwość znalezienia biura na wynajem w dowolnej dzielnicy (np. Jeżyce, Stare Miasto) daje przedsiębiorcy dużą swobodę i komfort. To także szansa na korzystanie z profesjonalnie przygotowanej przestrzeni biurowej i najnowszych rozwiązań. W ten sposób możesz zyskać biuro z prawdziwego zdarzenia, nawet jeśli dopiero zaczynasz działalność — bez potrzeby kupowania kosztownej nieruchomości.

Budowanie profesjonalnego wizerunku

Nie oszukujmy się — współczesnym światem rządzą emocje i pierwsze wrażenie. Firmy działające w dużych miastach mają przewagę nad tymi z małych miasteczek — na pierwszy rzut oka wydają się bardziej profesjonalne (w końcu muszą radzić sobie z liczną konkurencją) i są wygodnym rozwiązaniem dla klientów zagranicznych (bogata oferta hoteli i restauracji). Pozostają też bardziej widoczne dzięki temu, że w wielkich miastach ma z nimi styczność więcej osób i mogą spontanicznie pojawiać się na różnych eventach. Warto przemyśleć, czy w naszej branży ma to znaczenie.

Kategorie: PORADNIK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *