Bałtyk Tower – Nowa wizytówka Poznania

Prestiżowy budynek, który zajął miejsce nie mniej kultowego i znanego poznaniakom kina „Bałtyk”, po którym odziedziczył nazwę. Budynek został wybudowany w jednym z najatrakcyjniejszych miejsc w Poznaniu. Centralny węzeł komunikacyjny jakim jest Rondo Kaponiera pozwala na szeroki wybór środków komunikacji: ekologicznie – wybierając rower, rzadko stojąc w korkach –wybierając tramwaj, elastycznie-wybierając auto. Nietuzinkowe i niepowtarzalne połączenie doskonałej lokalizacji i wyjątkowej architektury. Projekt z gatunku miastotwórczych, który zasłużył sobie, nie bez powodów, na miano nowej wizytówki stolicy Wielkopolski.

Bałtyk to bez wątpienia jeden z najbardziej inspirujących projektów ostatnich lat, to pierwsza realizacja w Polsce jednej z najbardziej uznanych pracowni architektonicznych na świecie – MVRDV, która znana jest z niekonwencjonalnej i inspirowanej modernizmem architektury. Inspiracją dla autora podczas tworzenia tej wspaniałej bryły był kultowy już budynek Okrąglak w Poznaniu. Wspomniany obiekt to nie tylko budynek biurowy ale i przystań dla każdego, z ruchliwym skwerem  i kulturotwórczą Concordią Design nieopodal.

Otwarta przestrzeń skweru często wypełniana jest koncertami, spektaklami i warsztatami. Znajdziesz tu bardzo dobre kawiarnie czy restauracje.

To jedna z tych realizacji, którą najlepiej poznać oglądając ją z różnych perspektyw dlatego zapraszam Cię na prezentację tego obiektu!

Sprawdź ofertę –> TUTAJ <–

GALERIA:

 

 

 

 

Kategorie: OBIEKTY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *