Czas nowych powierzchni biurowych

Nowoczesne powierzchnie biurowe przechodzą metamorfozę, a te które dotychczas znaliśmy odchodzą powoli w niepamięć. Zamiast nich zaczynają się pojawiać biura przyszłości. Biuro nie będzie już jedynie miejscem pracy, odbierania telefonów i pisania e-maili, będzie miejscem spotkań, komunikacji międzyludzkiej jak również miejscem w którym spędzamy więcej czasu. Jednym z najistotniejszych pomysłów, które tworzą właściciele nieruchomości biurowych jest modernizacja przestrzeni biurowych w tak zwane strefy. Biuro strefowe, to takie w którym znajdą się pokoje do pracy w samotności i skupieniu ale również otwarte przestrzenie, służące do wymiany poglądów, pracy zespołowej, komunikacji i rozmów. Zmodernizowane sale konferencyjne, miejsca relaksu i odpoczynku, aneksy kuchenne czy nawet lunchownie – te wszystkie pomieszczenia i strefy będą obecne w nowoczesnych biurach.

Ważnym aspektem jest również bardziej przyjazny dla oka wystrój biur dzięki któremu pracownik nie będzie odczuwał dotychczasowej presji czy monotonności. Odpowiednio dobrane i przemyślane kompozycje mebli, mobilne ścianki, systemy akustyczne jak również sufity i podłogi oraz dobrze zaprojektowane wnętrza mają sprzyjać poszczególnym strefom i stylom pracy. Dzięki mobilnym ściankom będzie można w łatwy i szybki sposób przeorganizować miejsca pracy co będzie dodatkowym atutem biura gdyż taka możliwość pozwoli w prosty sposób reagować na aktualne potrzeby firmy i pracowników.

Przestrzeń biurowa stanie się jednym wielkim połączonym ekosystemem, w którym zaspokajane będą potrzeby pracowników każdego szczebla jak również będzie podtrzymywana odpowiednia harmonia.

Już dzisiaj możemy określić trendy jakie panują w projektowaniu biur – są nimi:

  • Klub biurowy – przestrzenie ogólnodostępne, z dużą ilością nieprzypisanych biur i mebli
  • Domowe udogodnienia – zacieranie równic między wygodą w domu a potrzebami biurowymi
  • Bardziej zaawansowane technologicznie i logistycznie sale konferencyjne
  • Akustyka biura
  • Zrównoważenie przestrzenne

Wyżej wymienione trendy są tylko niektórymi, które już teraz są widoczne w nowoczesnych biurach i takimi za którymi będą rozglądać się przyszli najemcy.

Przed właścicielami nieruchomości biurowych czeka wiele pracy, którą muszą włożyć by wdrożyć nowe trendy, pomysły, rozwiązania techniczne by ich powierzchnie były atrakcyjne dla klientów. Oprócz tradycyjnej przestrzeni biurowej, którą i tak będzie trzeba zmodernizować, by iść z duchem czasu, dodatkowo będzie trzeba wprowadzić rozwiązania w kwestii bezpieczeństwa, które jak ostatni czas pokazał – jest bardzo ważną kwestią.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *