Gdyby zapytać Poznaniaków o najbardziej charakterystyczne budynki Poznania z pewnością w czołówce znalazłby się Okrąglak.


W 1948 roku w miejscu zniszczonego wojną Banku Cukrownictwa, rozpoczęto budowę Domu Towarowego. Po niespełna dziesięciu latach nastąpiło otwarcie kultowego Okrąglaka, który do teraz wzbudza zainteresowanie swoim kształtem. Jego historia i wygląd przyczyniły się do przyznania mu takiej nagrody jak Złote Quadro za najlepszy poznański budynek półwiecza oraz wpisanie obiektu na listę zabytków.

Jego powierzchnia liczy aż 5 900 m2, a wysokość to aż 45 m. Nie każdy wie, że ten dziewięciometrowy budynek posiada na dachu taras widokowy otoczony balustradą.

 

Do 2009 roku Okrąglak działał jako dom towarowy, a kilka lat później przeprowadzono w nim gruntowny remont m.in. przywrócenie oryginalnej elewacji. Od siedmiu lat funkcjonuje jako budynek biurowo-usługowy.

 

Jego rozpoznawalność, oryginalność, świetna lokalizacja w samym centrum miasta, dogodny dostęp do środków komunikacji miejskiej przyciągają coraz większą liczbę przedsiębiorców, którzy cenią sobie powyższe cechy.

Lokale przy Mielżyńskiego 14 to idealna przestrzeń dla firm stawiających na komfort pracowników i klientów.

Posiadanie biura w tym obiekcie to bez wątpienia reklama sama w sobie!

Kategorie: OBIEKTY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *