Poznaj kolejne miejsca na biurowej mapie Poznania, które zasługują na szczególną uwagę

Od publikacji pierwszej części naszego autorskiego cyklu pod nazwą „Najciekawsze obiekty biurowe” minęło niemalże 5 miesięcy. Dziś przedstawiamy Wam nieco szerzej kolejne obiekty biurowe, które na dobre zmieniły poznański rynek nieruchomości komercyjnych. Jesteście gotowi? No to zaczynamy!

PGK Centrum II

Jeden z bardziej popularnych budynków biurowych w środkowo-zachodniej części Poznania. Nie da się ukryć, że jego kształt dość szybko przywodzi na myśli zapalniczkę. PGK Centrum II stanowi nieodzowny element dużego, nowoczesnego kompleksu – zlokalizowanego przy skrzyżowaniu ul. Bułgarskiej z ul. Marcelińską. Dlaczego akurat ten obiekt cieszy się tak dużą popularnością wśród potencjalnych najemców?

Przede wszystkim doskonałe położenie: 15-20 minut od centrum miasta, kilka minut jazdy samochodem od Portu Lotniczego Poznań-Ławica i ok. 10 minut od autostrady A2 oraz drogi ekspresowej S11. Robi wrażenie, prawda? Nic dziwnego, że „zapalniczka” jest świetnym miejscem do pracy dla mieszkańców stolicy Wielkopolski, jak i odbywania strategicznych spotkań biznesowych. Co ciekawe, po wyjściu z budynku wystarczy przejść kilkaset metrów, aby znaleźć się w urokliwym Lasku Marcelińskim.

Czas na konkrety: obiekt klasy A, 12 kondygnacji naziemnych, 3 podziemne, przeszklona fasada, parking przed budynkiem na ok. 400 samochodów, szkieletowa konstrukcja – umożliwiająca elastyczne dostosowywanie modułów biurowych do potrzeb najemcy, okablowanie strukturalne, system światłowodowy, klimatyzacja, kontrola dostępu, sala konferencyjna na 150 osób, kantyna, udogodnienia dla rowerzystów i wiele, wiele innych. PGK Centrum II powstało w latach 2002-2003, a inwestycja pochłonęła ok 40 mln PLN, nie wliczając w to kosztów prac wykończeniowych.

Kompleks biurowy Pixel

Nowoczesny kompleks biurowy, docelowo składający się z 5 budynków klasy A o łącznej powierzchni ponad 55 000 mkw. Pierwszy obiekt oddany do użytku, to popularny w Poznaniu Pixel – siedziba spółki Allegro. Jak zapowiada inwestor, 2 ostatnie biurowce mają być stawiane właśnie w 2020 roku. Całe przedsięwzięcie jest realizowane w myśl autorskiej koncepcji „Office Sweet Office”, która ma na celu odchodzenie od sztywnych, jasno zhierarchizowanych przestrzeni do pracy.

Wszystko po to, by w zamian oferować biura oparte na proekologicznych rozwiązaniach, m.in. z ogrodami na dachach budynków. Wnętrza wykończono naturalnymi materiałami, nierzadko pochodzącymi z recyklingu, a segregacja odpadów jest obowiązkowa. Zamiast ulic na potrzeby ruchu kołowego wprowadzono ścieżki rowerowe i inne udogodnienia dla cyklistów. Każdy użytkownik biur ma również dostęp do licznych zielonych tarasów. Jak twierdzi zespół architektoniczny, dzięki tym staraniom granica między sferą zawodową a prywatną staje się bardziej „miękka”.

Oprócz przyjaznych miejsc do pracy znalazło się miejsce na przedszkole i restaurację. Liczne naziemne i podziemne miejsca parkingowe ułatwią życie wszystkim zmotoryzowanym. Warto też wspomnieć o Nagrodzie Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro, przyznanej biurowcowi Pixel. Z kompleksu Klaster Grunwaldzka można dotrzeć w 10 minut do centrum miasta, w kwadrans do dworca PKP i w nieco ponad 30 minut do Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

Malta House

Niewątpliwie jedna z lepszych wizytówek wschodniej biurowej części Poznania. Obiekt klasy A, zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Maltańskiego. Jako pierwszy otrzymał „platynowy” certyfikat ekologiczny LEED. Posiada 2 niezależne od siebie źródła zasilania. Do dyspozycji najemców oddano 5 kondygnacji, a ich łączna powierzchnia biurowo-usługowa to 15 500 mkw. Na parterze wydzielono klub fitness oraz kantynę – pozostałą część zajmuje oddział jednego z banków.

Przestrzenie biurowe wyposażono w klimatyzację, niezwykle wydajną wentylację, podnoszone podłogi, wodooszczędne toalety, system zarządzania wodą deszczową, BMS, free-cooling i nie tylko. Pamiętano także o rowerzystach. Mają oni do dyspozycji szatnie, prysznice i stacje napraw, a w pobliżu atrakcyjną sieć ścieżek. Na dachu Malta House znalazło się miejsce na przestronny taras, umożliwiający podziwianie jeziora i otaczających je terenów zielonych.

Odległość od przystanków tramwajowych i autobusowych to zaledwie 200 m. Do dworca kolejowego można dotrzeć komunikacją miejską w nieco ponad kwadrans. Poznański Stary Rynek dzieli dystans jedynie 3 km. Dojazd do węzła autostrady A4 także nie będzie problemem. Tuż obok znajduje się popularna galeria handlowa, a nieco dalej kampus Politechniki Poznańskiej.

Kolejna odsłona cyklu „Najciekawsze obiekty biurowe” już niebawem!
Sprawdź także pierwszą część:

Najciekawsze obiekty biurowe – cz. 1.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *