Najciekawsze obiekty biurowe w Poznaniu – cz. 1.

Obiekty biurowe w Poznaniu, które wciąż przyciągają

Jakość oraz dostępność powierzchni biurowych w miastach liczących kilkaset tysięcy mieszkańców jest niezwykle istotna. Ma realny wpływ na rozwój danego ośrodka oraz liczbę przybywających inwestorów. Które obiekty biurowe cieszą się w Poznaniu największą popularnością? Jakich lokalizacji nie można pomijać w poszukiwaniu nowego miejsca dla własnego biznesu? Postanowiliśmy to sprawdzić i usystematyzować w krótkim zestawieniu. 

Okrąglak (Poznań, ul. Mielżyńskiego 14) 

 

Już od kilku lat, po zakończeniu gruntownych prac remontowych, stanowi wizytówkę centralnej części miasta. Doskonała lokalizacja oraz intrygująca bryła architektoniczna nie są jego jedynymi zaletami. Okrąglak dysponuje wszystkimi udogodnieniami, jakie potrzebne są Najemcy do efektywnej eksploatacji wynajmowanej powierzchni. Kilkustopniowa kontrola dostępu znacząco utrudnia wstęp osób nieupoważnionych, az uwagi na historyczny charakter budynku, klimatyzację zainstalowano w podłogach. Na elewacji nie uświadczymy reklam banerowych ani neonu. Zorganizowane zwiedzanie obiektu z architektami oraz konserwatorami zabytków przyciąga tłumy zainteresowanych. Pierwotnie Okrąglak pełnił funkcję domu towarowego – cieszącego się niebywałą popularnością wśród mieszkańców oraz przyjezdnych. Dziś tego typu obiekty biurowe wracają do łask.

Andersia Tower (Poznań, Plac Andersa 3) 

Na ten moment wciąż najwyższy budynek na poznańskim Placu Andersa – stanowiącym jeden z ważniejszych ośrodków na mapie stolicy Wielkopolski. Biurowiec sąsiaduje bezpośrednie z niewiele niższym Poznań Financial Centre, podłużnym Andersia Business Centre oraz hotelem Novotel Poznań Centrum (nienależącym bezpośrednio do kompleksu). Czynnie funkcjonuje od lata 2007 roku i liczy nieco ponad 100 metrów wysokości (20 kondygnacji naziemnych i 2 podziemne). To biurowiec klasy A, wciąż stanowiący dla klientów biznesowych jedną z bardziej atrakcyjnych lokalizacji pod kątem wynajmu przestrzeni do pracy. Co ciekawe, inwestycja powstała w ramach tzw. partnerstwa publiczno-prywatnego – Von der Heyden Group oraz miasta Poznania. Wśród najemców znaleźć można zarówno podmioty z rodzimego rynku, jak i podmioty o zasięgu międzynarodowym. 

Nowy Rynek (Poznań, ul. Matyi 8) 

Wieloetapowa, wciąż realizowana inwestycja – ulokowana pomiędzy jednymi zważniejszych arterii komunikacyjnych miasta. Wiele lat wcześniej mieścił się tam dworzec PKS, w roku 2013 przeniesiony kilkaset metrów dalej – do budynku pełniącego siedzibę galerii handlowej i dworca kolejowego. Docelowo kompleks, ulokowany pomiędzy centrum a Wildą, ma się składać z 5 budynków o różnym przeznaczeniu (biurowym, hotelowym i mieszkalnym). Znajduje się w bliskim sąsiedztwie wieżowców stojących na Placu Andersa, co sprawia, że tutejsza okolica stanie się jeszcze silniejszym ośrodkiem biznesowym. Budynek A (od strony ulicy S.Matyi) dysponuje powierzchnią 11 100 m2, zaś znajdujący się tuż za nim budynek B zaoferuje aż 23 500 m2. Wśród obecnych najemców można wyróżnić między innymi polskiego lidera w segmencie sklepów spożywczych typu convenience czy globalnego gracza na rynku funduszów inwestycyjnych. Wykonawca zapewnia o sporym udziale planowanej zieleni, otwartym układzie pasaży czy licznych udogodnieniach dla osób poruszających się rowerami. Nowy Rynek to obiekty biurowe naprawdę warte zainteresowania.

Zakończenie

Poznański rynek przestrzeni komercyjnych ma niezwykły potencjał do dalszego rozwoju. Bacznie obserwujemy bieżącą sytuację i mamy nadzieję, że kolejne inwestycje – zrównoważone pod kątem ochrony środowiska – dadzą o sobie znać w niedalekiej przyszłości. Druga część opracowanego przez nas zestawienia ukaże się na blogu CRE Property już niebawem.

Zapraszamy także do lektury innych artykułów:

Lokalizacja biura – jeden ze sposobów na działania wiezerunkowe

Poznań — miejsce na Twój biznes


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *